OPINIE Paweł na widelcu




"Snobizm bywa motorem postępu. Modę na kuchnię japońską zawdzięczamy rodzimym biznesmenom, naśladującym swych zachodnich kolegów. Rycerze nadwiślańskiego kapitalizmu, porzuciwszy białe skarpetki i czarne mokasyny, jęli się domagać takich samych knajp na business lunch, jak ich koledzy z Londynu czy Los Angeles. To z myślą o nich sprowadzono do Polski japońskich kucharzy i otwarto w Warszawie pierwsze japońskie restauracje. [...]. Jak się rzekło, moda na sushi przekroczyła granice stolicy Mazowsza. [...]. Gdy pocztą pantoflową dowiedziałem się, że koncepcję lokalu opracowywał m.in. Paweł Albrzykowski, jedyny znany mi Polak uczący Chińczyków gotować po kantońsku, Koreańczyków kisić kimchi i potrafiący godzinami dyskutować z japońskimi szefami o możliwościach zastosowania norweskiego łososia grav-lax w sushi nigiri, właściwie byłem pewien sukcesu. Kilkakrotne wizyty [...] potwierdziły te przypuszczenia".

Newsweek.pl, 24.10.2005


"Leżąc, otworzyłem malutką książeczkę wydaną nakładem wydawnictwa Hanami, która okazała się jedyną interesującą rzeczą, z jaką miałem tego dnia do czynienia. "Tradycje kulinarne Japonii" skończyłem czytać nad ranem. Książkę napisała Pani Magdalena Tomaszewska-Bolałek, a kupiłem ją dlatego, że maestro kuchni Dalekiego Wschodu Pan Paweł Albrzykowski powiedział mi, że każdy, kto chce choćby naskórkowo pojąć istotę rolowania makizushi, diagnozę powstania ura makizushi, proporcje tezu, historię i skład bulionu dashi czy lepienia nigiri, powinien ją przeczytać". 

gazeta.pl, 2007-01-18


"Kiedy szefem kuchni był pan Paweł Albrzykowski, moim skromnym zdaniem jeden z najlepszych znawców kuchni azjatyckiej w Polsce jedzenie było wyborne a co najważniesze ryż do shushi był wyborny , teraz to tylko wspomnienie nie ten smak i zapach i to już nie to." "To prawda Pan Pawel Albrzykowski to znakomity znawca sushi,przykre tylko jest to,ze jest jak puchar przechodni-bo specjlnie nie przywiązuje się do lokali i ludzi"

opinie o barze sushi z forum.gazeta.pl, 23-25.08.2006


"T.LOBSANG RAMPA Trzecie oko. To jedna z wielu książek, które P. pożyczył od Pawła Albrzykowskiego, z którym miał okazje pracować i od którego m.in się uczył. Paweł jest kooooopalnią wiedzy kulinarnej, spędził ponoć trochę czasu w Azji i zawsze zaskakiwał mnie ciekawymi anegdotami (czasami niestety niezbyt smacznymi) kiedy przychodziłam do restauracji, w której z P. pracowali. Ze wszystkich pożyczonych przez niego nam książek "okołojedzeniowych" ta przypadła mi do gustu najbardziej".

teatimeandwhiterabbits.blogspot.com, 14.12.2010


"Autorem książki jest bodaj najlepszy w Polsce tzw. "suszak" czyli znawca kuchni japońskiej - Paweł Albrzykowski, który pomógł otworzyć wiele restauracji z kuchnią Dalekiego Wschodu a obecnie [...] przygotowuje książkę o przyprawach".

opinia na forum gotujmy.pl, 21.09.2009


"Między półkami z wasabi i sosem sojowym doszli do wniosku, że nie ma sensu otwierać kolejnych dwóch małych barów, a zdecydowanie lepiej będzie otworzyć jedną dużą restaurację, w której można połączyć kilka orientalnych kuchni i tradycji. Ogniwem spajającym plany i marzenia okazał się Paweł Albrzykowski, specjalista, wybitny znawca tych kuchni i doskonały nauczyciel oraz mistrz".

Restaurator, 3-4/2008


"Współtwórcą karty dań jest Paweł Albrzykowski, wybitny znawca kuchni orientalnych. Podróżując po Azji, nieustannie kształcił się oraz zdobywał niezwykłe przepisy. Podczas miesięcznego szkolenia przekazał swoją wiedzę oraz umiejętności szefowi kuchni i zespołowi Tokyo Sushi".

Prestiż magazyn trójmiejski, 12.2012


"Z myślą o gościach targowych, a w szczególności o menagerach restauracji i hoteli i ich pracownikach organizatorzy zorganizowali szereg szkoleń dla kucharzy [...]. Tematem przewodnim była kuchnia japońska, a pan Paweł Albrzykowski  odsłonił wiele kulinarnych tajemnic tego egzotycznego kraju. Można  też było pod bacznym okiem mistrza samemu przygotować to popularne w Japonii i nie tylko danie, którym jest sushi". 

gdziezjesc.info, 24.04.2009

"Co więc jest godne polecenia, smakowite, nęcące i ciekawe w menu podawanym gościom? Przede wszystkim dania charakterystyczne dla regionu, z którego pochodzą oraz typowe dla pór roku, które mają ogromne znaczenie w chińskiej kuchni. [...]. Szkolenia przekazu tej kuchni podjął się sam mistrz-nauczyciel, jeden z największych promotorów kuchni orientalnej w Polsce, przy tym bodaj najlepszy tzw. "suszak", czyli znawca sushi, tradycyjnej kuchni japońskiej, sam Paweł Albrzykowski, autor książek o Chinach i Japonii wydanych przez wydawnictwo Pascal". 

gotujmy.pl, 19.09.2009